Po co to wszystko?

Każdy ma czasem gorsze dni, a wówczas wsparcie innych potrafi zdziałać cuda.

Przykładem może być rozpoczęcie przygody z regularnym bieganiem. Gdy już stanie się to nawykiem, będzie dla Ciebie oczywiste jak poranne mycie zębów. Na każdym, ale zwłaszcza na początkowym etapie będziesz mniej skłonny do odpuszczenia, jeśli umówisz się z kimś na trening. Przykro byłoby “wystawić przyjaciela do wiatru” albo trudzić się poszukiwaniem kolejnych wymówek, prawda?
To tylko przykład, bo Twój cel wcale nie musi być związany ze sportem. Obserwuję Twoje postępy w wybranej przez Ciebie dziedzinie, żeby wesprzeć Cię w razie potrzeby.

Moim celem jest 100 000 osiągniętych celów i 100 000 zbudowanych nawyków! A to dopiero początek.

Czy mogę wybrać więcej niż jeden cel?

W danym czasie pracujemy wyłącznie nad jednym celem. Dlaczego? Bo to podejście zdecydowanie zwiększa szansę na osiągnięcie sukcesu. Rzucenie się na głęboką wodę rzadko kiedy przynosi pożądany rezultat.

Kim jest Partner Produktywności?

W standardowym rozumieniu, Partnerzy Produktywności (Accountability Partners) to osoby, które podobnie jak Ty, postawiły przed sobą jakiś cel i chcą zobowiązać się przed drugą osobą do pracy nad nimi. W tym przypadku wymiana jest wzajemna i równa – jesteś jednocześnie wspieranym i wspierającym.  

Partnerzy Produktywności w Intencjonalnie.pl

Ja natomiast proponuję Ci coś innego.

We współpracy skupiamy się wyłącznie na Twoich celach. Zajmujemy się tym, co chcesz osiągnąć. Nie musisz poświęcać czasu na słuchanie o celach drugiej strony i motywowanie jej. Dzięki temu masz pewność, że 100% inwestowanego czasu jest skierowane na Ciebie. 

Nie zrozum mnie źle – nie zniechęcam Cię do budowania relacji, co niewątpliwie otrzymujesz we współpracy 1:1. Wręcz przeciwnie! Dzięki współpracy z Intencjonalnie.pl otrzymujesz dostęp do platformy komunikacji. Budujesz wiele relacji jednocześnie, nie zobowiązując się do regularnego podejmowania dyskusji. 

Czy to lepsze rozwiązanie niż partnerska współpraca?

Nie jest ani lepsze, ani gorsze – jest inne. Wybierz opcję, która jest bardziej adekwatna dla Ciebie.  

To rozwiązanie jest dla Ciebie dobre szczególnie wtedy, gdy:

  • masz bardzo mało czasu do wykorzystania na swój projekt,
  • nie czujesz się dobrze w roli osoby wspierającej,
  • potrzebujesz rozwiązania, które będzie w stu procentach skierowane na Ciebie. 

Co otrzymujesz, dołączając?

  • wsparcie i nadzór Partnera Produktywności – możesz mieć pewność, że ktoś czuwa nad realizacją Twojego celu,
  • dostęp do platformy komunikacji ze społecznością, która wyznaje podobne wartości i cele jak Ty,
  • możliwość regularnej wymiany doświadczeń,
  • szczery feedback od innych. 

Czego NIE robię?

  • Nie oceniam Cię. Szanuję Twoje wybory i działania.
  • Nie podejmuję decyzji za Ciebie. Ty wybierasz swój cel i kroki milowe.
  • Nie narzucam swojego punktu widzenia. Jestem tu, żeby Cię wspierać. 

Jak to działa?

Opisz swoją wizję, używając do tego formularza zgłoszeniowego. Określ wybrany cel, nad którego wykonaniem zamierzasz pracować codziennie lub co drugi dzień. Napisz, co chcesz osiągnąć w przewidywalnym, z góry określonym czasie i jakie zadanie będziesz wykonywać.

Codziennie (ew. co drugi dzień, w zależności od ustaleń) zaznacz w platformie informację o wykonaniu zadania.

Jeśli program realizacji celu będzie przebiegać pomyślnie, będę Twoim cichym obserwatorem. Jeżeli opuścisz dwa kolejne raporty o wykonaniu zadania, wkroczę do akcji! Odezwę się mailem, smsem, komentarzem – w zależności od tego, który kanał komunikacji wybierzesz. Zapytam Cię, dlaczego nie robisz tego, co jest dla Ciebie tak ważne. Poproszę o dowód na to, że wróciłeś do procesu realizacji celu.

Nie chodzi o to, żebyś czuł nad sobą mój srogi wzrok i za wszelką cenę próbował uniknąć kontaktu ze mną. Na co dzień jestem miłym gościem!

Kto będzie Twoim Partnerem Produktywności?

Partnerów Produktywności, którzy pomagają w ramach intencjonalnie.pl możecie poznać na stronie z ich prezentacją. Warto zobaczyć obszar specjalizacji każdej z osób – może Ci w tych obszarach bardzo pomóc! W tej chwili można wybierać z pośród tych Partnerów i mnie (Dominika). Po dołączeniu do intencjonalnie.pl zapytamy Cię z kim chcesz współpracować (w zależności od dostępności PP).

Moim celem jest 100 000 osiągniętych celów i 100 000 zbudowanych nawyków! A to dopiero początek.